MENU
Jesteś tutaj: Dotacje 2018/2019

Dotacje 2018/2019

Nasze ule oraz pojedyncze elementy uli są refundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa.   Termin składnia wniosków o dotacje na sezon 2018/2019 upływa ostatecznie 30 lkwietnia br. Wiele związków kończy przyjmowanie wniosków jeszcze wcześniej, zatem czasu na podjęcie decyzji i wypełnienie odpowiednich formularzy pozostało niewiele. Zainteresowane organizacje pszczelarskie oraz indywidulanych pszczelarzy prosimy o kontakt w tej sprawie .

Oferta dotacyjna za sezon 2018/2019 w formacie .pdf

Kto może ubiegać się o dotacje do zakupu uli?

O dotacje może wystąpić pszczelarz, który łącznie spełnia wszystkie poniższe warunki:
1. Posiada co najmniej 10 rodzin pszczelich
2. Jego pasieka jest zarejestrowana u Powiatowego Lekarza Weterynarii.
3. Ponieważ dotacje udzielane są za pośrednictwem związków pszczelarskich, związki te często wymagają wstąpienia w swoje szeregi, opłacenia wpisowego i składki rocznej.

Jaka jest wysokość dotacji?

Wysokość dotacji wyniosi 60 proc. ceny netto zakupionego ula (około połowy centy brutto). Nie może to być jednak więcej niż 50 zł na posiadaną rodzinę i nie więcej niż 10 tys. zł łącznie.


Przykład: Pszczelarz ma 16 rodzin. Może zatem  maksymalnie otrzymać 800 zł dotacji do cen netto zakupionych uli lub ich elementów.

Jak ubiegać się o dotacje?

Wszystkie formalności załatwia się w związku pszczelarskim.
- Najpierw składa się wniosek-zapotrzebowanie. Niektóre związki już wtedy proszą o wskazanie producenta, u którego dokonany zostanie zakup, podanie ceny nettto  jego wyrobów oraz numer katalogowego wybranego sprzętu lub zestawu ula (nasza oferta z tymi danymi do pobrania niżej).
- Po 2-4 miesiącach pszczelarz otrzymuje umowę do podpisania. Wtedy już konkretnie musi podać co, za ile i od kogo chce kupić.
- Po podpisaniu umowy pszczelarz może już dokonać zakupu. Płatnośc za towar musi być dokonana przelewem bankowym.
- Wypłata dotacji następuje na podstawie faktury zakupu i dowodu wpłaty.

Czy trzeba kupować kompletne ule czy można też kupić na dotacje pojedyncze elementy, na przykład same dennice?

Można kupować na dotacje także pojedyncze elementy. Zatem  jeśli w katalogu producenta nie ma gotowego zestawu  ula w konfiguracji, jaką chcielibyśmy kupić, możemy zawsze rozpisać ten ul na poszczególne elementy i zamówić go niejako w częściach.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl