MENU
Jesteś tutaj: Dotacje 2017/2018

Dotacje 2017/2018

Nasze ule oraz pojedyncze elementy uli są refundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa.   Termin składnia wniosków o dotacje na sezon 2017/2018 upływa ostatecznie 30 listopadda br. Wiele związków kończy przyjmowanie wniosków jeszcze wcześniej, zatem czasu na podjęcie decyzji i wypełnienie odpowiednich formularzy pozostało niewiele. Zainteresowane organizacje pszczelarskie oraz indywidulanych pszczelarzy prosimy o kontakt w tej sprawie .

Tutaj możesz pobrać ofertę dotacyjną w formacie .pdf

Kto może ubiegać się o dotacje do zakupu uli?

O dotacje może wystąpić pszczelarz, który łącznie spełnia wszystkie poniższe warunki:
1. Posiada co najmniej 10 rodzin pszczelich
2. Jego pasieka jest zarejestrowana u Powiatowego Lekarza Weterynarii.
3. Ponieważ dotacje udzielane są za pośrednictwem związków pszczelarskich, związki te często wymagają wstąpienia w swoje szeregi, opłacenia wpisowego i składki rocznej.

Jaka jest wysokość dotacji?

Wysokość dotacji może wynieść maksymalnie 60 proc. ceny netto zakupionego ula. Nie może to być jednak więcej niż 50 zł na posiadaną rodzinę i nie więcej niż 10 tys. zł łącznie. W praktyce, ponieważ coraz więcej osób występuje o dotacje, a środki są ograniczone, nie zawsze można liczyć na dotację w maksymalnej wysokości.
Przykład: Pszczelarz ma 16 rodzin. Może zatem  maksymalnie otrzymać 800 zł dotacji do cen netto zakupionych uli lub ich elementów.

Jak ubiegać się o dotacje?

Wszystkie formalności załatwia się w swoim związku pszczelarskim.  Przy rozpoczęciu starań o dotacje należy wskazać producenta, u którego dokonany zostanie zakup i podać ceny jego wyrobów lub załączyć jego ofertę handlową (nasza oferta do pobrania niżej). Wypłata dotacji następuje na podstawie faktury zakupu.

Czy trzeba kupować kompletne ule czy można też kupić na dotacje pojedyncze elementy, na przykład same dennice?

Można kupować na dotacje także pojedyncze elementy.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl