MENU
Jesteś tutaj: Dotacje 2023

Dotacje 2023

Nasze ule oraz pojedyncze elementy uli są refundowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa   Zainteresowane organizacje pszczelarskie oraz indywidulanych pszczelarzy prosimy o kontakt w tej sprawie

W roku 2023 po raz pierwszy bedzie można ubiegać się o dotacje bezpośrednio w ARiMR, bez pośrednictwa związków pszczelarskich.

Refundowane będą ule i elementy uli zakupione od 1 stycznia 2023.

ARiMR przyjmuje wnioski od 3 do 18 kwietnia 2023 r.
Wnioski można składać wyłącznie on-line za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Już teraz można sporządzić ten wniosek w wersji roboczej i złożyć po 3 kwietnia.
Zachęcamy do zapoznania się z systemem przyjmowania wniosków. Przede wszystkim należy się tam zarejestrować. Aby to zrobić trzeba już mieć numer EP - producenta rolnego. Link do rejestracji:
Po złożeniu wniosku ARiMR ma maksymalnie 3 miesiące na zawarcie z pszczelarzem umowy na refundację (też on-line). Zaś do końca lipca br. trzeba złożyć wniosek o samą płatność - dopiero wtedy trzeba załączyć faktury za zakupiony sprzęt i dowody wpłaty. Refundowane będą wszystkie zakupy od 1 stycznia br. więc kupować można już teraz.

 

 

Oferta dotacyjna za sezon 2022/2023 w formacie .pdf

(W przypadku znacznej podwyżki kosztów produkcji zastrzegamy sobie możliwość zmiany cen)

Kto może ubiegać się o dotacje do zakupu uli?

O dotacje może wystąpić pszczelarz, który łącznie spełnia wszystkie poniższe warunki:
1. Posiada co najmniej 10 rodzin pszczelich
2. Jego pasieka jest zarejestrowana u Powiatowego Lekarza Weterynarii.
3. Posiada zgodę Powiatowego Lekarza Weterynarii na sprzedaż bezpośrednią miodu lub ma zarejstrowaną sprzedaż w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego.
4. Posiada numer producenta rolnego - EP (do uzyskania w powiatowym oddziale ARiMR - osoby, które uprzednio ubiegały się o dopłaty do przezimowanych rodzin, już taki numer otrzymały).

 

 

Jaka jest wysokość dotacji?

Wysokość dotacji wynosi do 60 proc. ceny netto zakupionego ula (około połowy centy brutto). Nie może to być jednak więcej niż 100 zł na posiadaną rodzinę i nie więcej niż 15 tys. zł łącznie.


Przykład: Pszczelarz ma 16 rodzin. Może zatem  maksymalnie otrzymać 1600 zł dotacji do cen netto zakupionych uli lub ich elementów. Czyli aby tę dotację w pełnej wysokości uzyskać, musi dokonać zakupu na ok. 2666 zł netto, czyli ok. 3280 zł brutto.

- Płatność za towar musi być dokonana przelewem bankowym, przekazem pocztowym na konto lub kartą kredytową (trzeba zachować potwierdzenie transakcji).
- Wypłata dotacji następuje na podstawie faktury zakupu i dowodu wpłaty.

Czy trzeba kupować kompletne ule czy można też kupić na dotacje pojedyncze elementy, na przykład same dennice?

Można kupować na dotacje także pojedyncze elementy. Zatem  jeśli w katalogu producenta nie ma gotowego zestawu  ula w konfiguracji, jaką chcielibyśmy kupić, możemy zawsze rozpisać ten ul na poszczególne elementy i zamówić go niejako w częściach.

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl