MENU
Jesteś tutaj: Dotacje 2021/2022

Dotacje 2021/2022

Nasze ule oraz pojedyncze elementy uli są refundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa.  Zainteresowane organizacje pszczelarskie oraz indywidulanych pszczelarzy prosimy o kontakt w tej sprawie .

Oferta dotacyjna za sezon 2021/2022 w formacie .pdf

Kto może ubiegać się o dotacje do zakupu uli?

O dotacje może wystąpić pszczelarz, który łącznie spełnia wszystkie poniższe warunki:
1. Posiada co najmniej 10 rodzin pszczelich
2. Jego pasieka jest zarejestrowana u Powiatowego Lekarza Weterynarii.
3. Posiada zgodę Powiatowego Lekarza Weterynarii na sprzedaż bezpośrednią miodu lub ma zarejstrowaną sprzedaż w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego.
4. Ponieważ dotacje udzielane są za pośrednictwem związków pszczelarskich, związki te często wymagają wstąpienia w swoje szeregi, opłacenia wpisowego i składki rocznej.

Jaka jest wysokość dotacji?

Wysokość dotacji wynosi do 60 proc. ceny netto zakupionego ula (około połowy centy brutto). Nie może to być jednak więcej niż 100 zł na posiadaną rodzinę i nie więcej niż 15 tys. zł łącznie.


Przykład: Pszczelarz ma 16 rodzin. Może zatem  maksymalnie otrzymać 1600 zł dotacji do cen netto zakupionych uli lub ich elementów. Czyli aby tę dotację w pełnej wysokości uzyskać, musi dokonać zakupu na ok. 2666 zł netto, czyli ok. 3280 zł brutto.

Jak ubiegać się o dotacje?

Wszystkie formalności załatwia się w związku pszczelarskim.
- Najpierw składa się wniosek-zapotrzebowanie. Niektóre związki już wtedy proszą o wskazanie producenta, u którego dokonany zostanie zakup, podanie ceny nettto  jego wyrobów oraz numer katalogowego wybranego sprzętu lub zestawu ula (nasza oferta z tymi danymi do pobrania niżej).
- Po kilku miesiącach pszczelarz otrzymuje umowę do podpisania. Wtedy już konkretnie musi podać co i za ile chce kupić.
- Po podpisaniu umowy pszczelarz może już dokonać zakupu. Płatność za towar musi być dokonana przelewem bankowym, przekazem pocztowym na konto lub kartą kredytową (trzeba zachować potwierdzenie transakcji).
- Wypłata dotacji następuje na podstawie faktury zakupu i dowodu wpłaty.

Czy trzeba kupować kompletne ule czy można też kupić na dotacje pojedyncze elementy, na przykład same dennice?

Można kupować na dotacje także pojedyncze elementy. Zatem  jeśli w katalogu producenta nie ma gotowego zestawu  ula w konfiguracji, jaką chcielibyśmy kupić, możemy zawsze rozpisać ten ul na poszczególne elementy i zamówić go niejako w częściach.

 

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl